איכות שינה

איכות שינה שמשתפרת כבר מהלילה הראשון?

לא רבים מבינים שהאוייב השקט של השינה האיכותית הוא לפני הכל, הנוקשות שמצטברת לנו בגוף עם השנים. ככל שאנחנו מתבגרים – רובנו ישנים פחות ופחות טוב. המשמעות היא שנוצרת לנו בגוף עייפות כרונית. מהסוג הרע. שמתיש אותנו בכל תחום. שמצמצם את האפשרויות לחגוג את החיים עבורנו כי אנחנו מתעייפים מהר מדי. בהדרגה הביטוי "אין לי כח" הופך להיות בן בית אצלנו ורשימת הדברים ש"יכולנו לעשות כשהיינו צעירים" הולכת ומתארכת יש לכך השלכות הרסניות על הבריאות שלנו ובוודאי על איכות החיים שלנו. 

איכות שינה וכאב

מדהים אותי בכל פעם מחדש לשמוע אנשים שמתלוננים על איכות השינה שלהם ואז על הכאבים שלהם ולזהות בכל פעם מחדש שהם לא רואים את הקשר.

גם אם לא כואב לך כשאת נכנסת למיטה, עדיין, הסיבה לכאבים שלך ולאיכות השינה הירודה שלך בדרך כלל היא אותה הסיבה. זה מתחיל מאותו המקור.

כדי להבין את זה חשוב להבין את תמצית השיטה שלי. הכאבים מתחילים מכיווץ יתר של איזורים מסויימים בגב. בדרך כלל הגב העליון, אבל לא רק. הכאבים יכולים להיות בגב אבל גם בכל מקום אחר בגוף, שמושפע מהגב: אלו יכולים להיות כאבים ברגליים, בידיים, בצוואר ובראש.

מנסיון של למעלה מ 20 שנים של טיפולים והדרכות, הגורם המשותף לכמעט 100% מהכאבים של אנשים הוא הנוקשות. הנוקשות שמתפתחת עם הגיל. לא נולדנו איתה (אלא אם מדובר במחלה). פיתחנו אותה. עם השנים. היא גם הולכת ומתגברת. רובינו מודעים אליה בצורה כזו או אחרת. זה מתבטא בתחושת כבדות, ברצון להתמתח, בכאבים כאלו ואחרים ו.. באיכות שינה ירודה.

התוצאה של הנוקשות היא שהגב העליון (הוא גם בית החזה) הופך עם השנים להיות יותר ויותר מוחזק, מאובן, נוקשההגב התחתון והצוואר הופכים להיות יותר שחוקים, עייפים, כואבים. עם הזמן גם נוצרים בהם נזקים של ממש. וזה מתחיל. כמעט ללא יוצא מהכלל, מחסר בתנועתיות חופשית של הגב העליון.

להניע נשכחות

תגידי, כמה פעמים במשך היום, אם בכלל, את מניעה את הגב העליון שלך? מבליטה עצם חזה, פורשת צלעות בצד אחד של בית החזה, בצד שני, מניעה במעגלים יצירתיים את חוליות הגב העליון.. כנראה שאפילו לא פעם אחת

תוסיפי לזה סטרס רגשי שאנחנו מוקפים בואיכות אויר ירודה במקרים רבים ותקבלי חוסר רצון/יכולת לנשום עמוק וגב עליון נוקשה.

מכאן גם נפגעת איכות השינה, אם כי לא מייד. זה מתחיל מכך שתנוחות מסויימות הופכות להיות לא נוחות עבורינו (אצל רובינו זו השכיבה על הבטן שנעלמת ראשונה) ואז מעוד תנוחות שמצטרפות אליה (גם כאן יש ססטיסטיקות: זו השכיבה עלה גב שהופכת להיות בלתי אפשרית עבור רבים) ולבסוף מה נשאר לרובינו? רק שכיבה על הצד ובדרך כלל על אותו הצד…:( 

ברור שמשכיבה יצירתית בכל התנוחות, לשכיבה על צד אחד בלבד, תיפגע איכות השינה. זו לא באמת מנוחה לגוף עייף להשאר באותה תנוחה כל כך הרבה שעות. ברור שהוא "יתלונן" על כך.

להחזיר את הגלגל לאחור

כל מה שצריך לעשות עכשיו הוא להחזיר את הגלגל לאחור: להפוך את הגוף כמה שיותר רך, תנועתי, גמיש. ואת זה עושים ברכותבשיטת סופטנס (שמבוססת על הידע שלי כפיזיותרפיסטית, כמורה לפלדנקרייז וכבעלת מקצוע 23 שנים).

החדשות הטובות הן שכשמתרגלים בשכיבה, בשיטת סופטנס, לפני השינה, במיטה, הגוף שוקע להרפייה מתוקה ולשינה עמוקה ו"על הדרך" אנחנו מטפלים במגבלות התנועתיות והפיזיות שלנו, בלי להכאיב (אם כבר יש כאב אז בלי להגביר אותו), בלי למתוח ובלי להתאמץ.

בחרתי עבורך שיעור נפלא לתרגול שיעזור לך להירדם טוב יותר, לישון עמוק יותר ולקום רעננה יותר. את מוזמנת לתרגל אותו כבר עכשיו, או לפני השינה שלך ולכתוב לי אחר כך איך היה .

אם כל כך בקלות ניתן לשפר את איכות השינה, למה אנחנו מחכים? להצצה בתרגול משפר איכות שינה, מתוך התכנית לילה טוב לחצו כאן

לילה טוב 😊 

.מנות ראשונות או הזדמנויות חדשות

התכניות המובילות שלנו

תלמידים משתפים בחוויות